Vyrovnanie podlahy v byte či dome za super cenu ✔️ Bratislava a okolie

Prečo je vyrovnanie podlahy dôležité?

Plánujete montáž novej podlahovej krytiny či rekonštrukciu podlahy? Na vyrovnanie podlahy ešte pred tým, ako sa pustíte do práce by ste určite nemali zabúdať. Profesionálne vyrovnanie podlahy je mimoriadne dôležité ako pre estetický vzhľad, tak i pre zaistenie akostných vlastností používania a v konečnom dôsledku i pre predĺženie životnosti podlahy – či už použijete parkety alebo laminátovú podlahu.

Vďaka vyrovnaniu podlahy budú i z nerovných povrchov odstránené rôzne nezrovnalosti, štrbiny či vychýlenia povrchu smerom do vnútra alebo do von. Neraz sa stáva, že i keď povrch vyzerá na prvý pohľad rovný, po odbornom premeraní a zistení vodomerných parametrov celej plochy sú zistené viaceré nezrovnalosti či odchýlky rovnosti povrchu. Dôkladné vyrovnanie podlahy je preto veľmi podstatné.

Vyrovnanie podlahy

Na čo slúži vyrovnanie podlahy pred položením podlahovej krytiny?

Z dlhoročnej praxe každý dobrý majster vie, že podlahovú krytinu je možné klásť len na upravenú a vyrovnanú plochu. Vyrovnanie podlahy pritom musí byť presné na celej ploche tak, aby sa zabránilo spádom či prevýšeniam, na ktoré by podlahová krytine nepriliehala. V prípade nedostatočného vyrovnania podlahy sa najčastejšie objavujú vzduchové bubliny pod podlahovou krytinou, podlaha vŕzga či nedolieha a hrozí jej rýchle poškodenie.

Vyrovnanie podlahy pritom netrvá príliš dlho. V závislosti od veľkosti povrchu je možné premerať parametre podlahy špeciálnym zariadením a vodováhou v relatívne krátkom čase. Aby ste mali istotu, že vaša podlaha vám bude dlhodobo slúžiť, profesionálne zmeranie rovnosti podlahy a v prípade potreby i zabezpečenie vyrovnania podlahy vykonávame pred montážou parkiet či laminátovej podlahy, ako i pri brúsení parkiet či pri rekonštrukcii parkiet.

Čo získate vyrovnaním podlahy v novostavbe či pri rekonštrukcii?

O bezchybné vyrovnanie podlahy sa postaráme v priestoroch novostavby, kedy je maximálne vhodné vyrovnať všetky podlahy v interiéroch hneď na začiatku, ale i pri rekonštrukciách či rôznych modernizáciách bývania. Pri rekonštrukciách sa neraz na vyrovnanie podláh zabúda, čo je veľkou chybou, ktorej vám pomôžeme sa vyvarovať.

Vyrovnanie podlahy ochotne zabezpečíme i v iných než obytných priestoroch, ako napríklad v kanceláriách, firemných priestoroch či rôznych iných objektoch. Samozrejmosťou sú i vyrovnania podlahy na terasách, v altánkoch či zimných záhradách alebo iných priestoroch, na ktoré bude kladená podlaha – laminát či parkety. Neváhajte nás kontaktovať.