Podlahy

Podlahy, ktoré premenia bývanie na domov

Podlahy sú jednou zo základných častí každého bývania. Ich výberu by ste mali venovať dostatočnú pozornosť a vybrať podlahu, ktorá vám bude vyhovovať po každej stránke. Pravdou ostáva, že do každého bývania sa môže hodiť iný typ podlahy. Jej výber je potrebné prispôsobiť ako dizajnovým a estetickým parametrom vášho bývania, tak i jej budúcemu využitiu a tomu, či sa po nej budú pohybovať deti a starší ľudia.

Obľúbenou podlahovou krytinou sú nie nadarmo práve parkety či laminátové podlahy, ktoré dodajú bývaniu jedinečný dizajn, priestory zútulnia a pri použití pekného dreveného motívu, bývaniu navodia i dojem prepojenia s prírodou. Takáto podlaha je navyše veľmi praktická a jej používanie je vhodné ako v bytoch, tak i v rodinných domoch.

Podlahy

Drevené podlahy – príjemné na pohľad i na dotyk

Drevo je materiálom s mnohými akostnými vlastnosťami a jedinečným vzhľadom. Dalo by sa povedať, že je dodnes azda najpoužívanejším materiálom, ktorý sa využíva na zhotovovanie rôznych častí bývania, nevynímajúc podlahy. Drevené podlahy sú používané už od nepamäti a dnes, vďaka moderným technológia či inovatívnym spôsobom ich údržby, je možné zabezpečiť ich životnosť na veľmi dlhú dobu.

Kladenie drevených podláh pritom netrvá dlho – záleží len od veľkosti priestoru a potreby vyrovnania podlahy v priestore. Po drevených podlahách sa môžete začať pohybovať už do pár hodín po ich položení. Na ich pravidelnú údržbu celkom postačia klasické čističe na drevené podlahy, kvalitný mop a metla, ktorá nepoškriabe ich povrch. Pri vybraných typoch, napríklad drevených parketách, je vhodné raz za čas vykonať brúsenie parkiet či použiť ochranný náter.

Vlastnosti drevených podláh, ktoré si zamilujete

Vlastnosti drevených podláh si rýchlo zamilujete i vy. Drevené podlahy patria do kategórie na dotyk teplých podláh. Môžete po nich pokojne chodiť i bosí, a to počas leta i v zime pri použití podlahového kúrenia. Navyše sú drevené podlahy mimoriadne vhodné do spoločenských miestností, obývačiek i do detských izieb či pracovných priestorov.

Drevené podlahy sú skvele kombinovateľné s rôznymi doplnkami, inými prírodnými materiálmi a úžasne sa na nich vynímajú napríklad i rôznofarebné koberce či rozličné imitácie kože a iné doplnky. S výberom vhodnej podlahy podľa vašich individuálnych potrieb vám radi poradíme. Nezabúdajte, že v našej ponuke služieb nájdete ako montáž parkiet – nových, tak i rekonštrukcie parkiet – starších či zánovných. Neváhajte nás kontaktovať.