Laminátová podlaha

Prečo práve laminátová podlaha?

Laminátová podlaha – to je kvalita, estetický dizajn a výhodná cena v jednom. Práve laminátové podlahy patria medzi preferované druhy podlahových krytín na celom svete. Laminátové podlahy, podobne ako drevené parkety, sú vyrábané z kvalitného dreva a každému interiéru prinesú jedinečnú atmosféru prepojenia s prírodou, eleganciu a sviežosť.

Laminátová podlaha skvele vyzerá a prináša jedinečné kvalitatívne vlastnosti. Nakoľko počas výroby prechádza špeciálnym procesom, ktorý zabezpečí jej dlhoročnú výdrž, odolnosť i udržanie vonkajších estetických vlastností. Laminátovú podlahu môžete pritom využiť v rôznych miestnostiach v interiéroch a v prípade dostatočného krytia je jej použitie možné i v exteriéroch – napríklad na krytých terasách či v zimných záhradkách.

Laminátová podlaha

Aké výhody prináša laminátová podlaha?

Laminátová podlaha má niekoľko výhod, ktoré si zamiluje pri jej používaní v domácnostiach – v bytoch a domoch či na pracovisku, ako napríklad vo firemných či kancelárskych priestoroch. Laminátové podlahy z našej ponuky sú robustné, nenáročné na údržbu – postačí i klasický mop na drevo, mimoriadne hygienické a s nízkym obsahom emisií.

Vďaka svojim prvotriednym konštrukčným predpokladom umožňujú rýchle a jednoduché kladenie na takmer akýkoľvek podklad. V prípade potreby, pri nerovnosti povrchu, vykonáme i vyrovnanie podlahy. Laminátová podlaha je vzhľadom k svojej nízkej konštrukčnej výške ideálna do nových moderných interiérov i pre využitie na renovácie a modernizácie interiérov.

Aké je zloženie laminátovej podlahy?

Laminátová podlaha pozostáva z niekoľkých vrstiev, a to z povrchnovej vrstvy, dekórovej vrstvy, nosnej dosky a ochrannej spodnej steny z fenolovej živice. Takáto podlaha je vyrábaná z 90% dreva a jej vonkajší dekór je imitáciou rôznych motívov prírodného dreva. Povrchová vrstva laminátovej podlahy je vyrobená z teplom tvrdenej melamínovej živice s použitím ochranného UV laku, takže je odolná proti oderu, rýchlemu poškriabaniu povrchu i voči UV žiareniu.

Základom každej laminátovej podlahy je nosná doska, ktorá je vyrobená z dreva a jej kvalita je rozhodujúca pre pevnosť laminátu i nosnosť podlahy. S výberom najvhodnejšieho typu podlahy na mieru pre vás vám radi poradíme. Nezabúdajte, že u nás máte na výber medzi prvotriednou laminátovou podlahouparketami, na ktoré poskytujeme i brúsenie, montáž či rekonštrukcie. Neváhajte nás kontaktovať.