Mop

Mop, ktorý podlahy vyčistí no nepoškodí

Vedeli ste, že kvalitný mop by mal byť neodmysliteľnou súčasťou správnej starostlivosti o podlahu? Na každú podlahu raz za čas niečo spadne, zašpiní sa počas bežného používania –  prachom či inými nečistotami. Jej dôkladné vyčistenie je preto mimoriadne dôležité, nie len z estetického a hygienického hľadiska, ale aj v dôsledku uchovania pekného vzhľadu a kvality podlahy.

Nečistoty sa do podláh, či už drevených parkiet a laminátových podláh alebo rôznych iných, dokážu ľahko zahĺbiť. Pokiaľ ich nevyčistíte okamžite, takéto nečistoty, môže byť náročné až nemožné následne odstrániť klasickými čističmi. V mnohých prípadoch je tak potrebné vykonať brúsenie parkiet či iné hĺbkové čistenie, a pritom na bezchybné pravidelné čistenie postačí kvalitný mop, ktorý nestojí veľa a je zárukou efektívneho čistenia podláh bez poškodení.

Prečo používať kvalitný mop na čistenie podláh?

Čistenie podláh si vyžaduje kvalitný mop, ktorý podlahu nepoškriabe a nepoškodí jej vonkajšiu štruktúru, no zároveň dôkladne vyčistí jej povrch. Investíciu do kvalitnej podlahy dokážete predĺžiť na dlhé obdobie i vďaka čisteniu spoľahlivým mopom. Najmä na čistenie drevených podláh sa odporúča používať mop spolu s čističom a leštičom na drevo, ktoré sú špeciálne navrhnuté na drevené povrchy.

Rôznymi chemickými čističmi či drsnými mopmi môže ľahko dôjsť k vzniku prasklín na povrchu drevenej podlahy, presnejšie na jej vonkajšej ochrannej štruktúre. Do takýchto prasklín, škrabancov alebo iných poškodení, ľahko preniknú nečistoty, ktoré z nich bude náročné odstrániť, a rovnako sa do nich môžu dostať i rôzne baktérie, mikróby či plesne, ktoré poškodia drevo podlahy z vnútra.

Jednoduché čistenie podláh s výkonným mopom

Vďaka kvalitnému a ergonomicky navrhnutému mopu na čistenie drevených podláh zvládnete i rozsiahle čistenia vo veľmi krátkom čase. Do mopu stačí naliať tekutinu, ktorá je určená na čistenie parkiet či laminátových podláh a jednoduchým pohybom prechádzať po povrchu podlahy. Takéto čistenie môžete vykonávať na drevených podlahách v miestnostiach, na drevených schodiskách i na drevených terasách.

Čistenie mopom je navyše mimoriadne hygienické. Stačí naliať čistiacu tekutinu do mopu a bez akýchkoľvek dotykov rukami spoľahlivo umyjete podlahy v celom vašom dome. S výberom mopu a o jeho výhodách používania vám radi poradíme. Nezabúdajte, že v našej ponuke služieb nájdete i montáž parkiet a rekonštrukcie parkiet či vyrovnávanie podláh. Neváhajte nás kontaktovať.